2024. április 18., csütörtök

Aláírták az SZTE Kollektív Szerződését

A munkáltató és a munkavállalói szakszervezet egyetértésével újították meg a Szegedi Tudományegyetem kollektív szerződését 2019. október 21-én.

A Kollektív Szerződés alapvető célja az aláíró felek által képviselt érdekeknek, a kölcsönös bizalom, az alkotmányos elvek és munkavégzés feltételeinek a jogegyenlőség alapján történő összehangolása, valamint ezen alapelvek érvényesítése a közalkalmazotti jogviszonyokkal összefüggő, kölcsönösen elismert, valamint egyéb, a közalkalmazottakat érintő kérdések körében.

A szerződést 2019. október 21-én munkáltatói oldalról Prof. Dr. Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem rektora, Dr. Fendler Judit, a Szegedi Tudományegyetem kancellárja, közalkalmazotti oldalról a szakszervezetek meghatalmazott képviselői – Lele Mária, FDSZ elnöke, Dr. Ferencsik Mária, SZETESZ elnöke és Dr. Kincsesné Dr. Ágoston Zsuzsanna, KT elnöke – írták alá.

A Kollektív Szerződés itt letölthető.

A Kollektív Szerződés jogszabály jegyzéke itt letölthető.

Fotó: Móczár Dóra